Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cerekvice - Červeněves A 0:3 (0:1)

26. 8. 2018

Sestava:

Říha - Fichtner (C), Novotný Jar., Wojcik, Čapek - Jurička, Šefara (71. Gorel), Malý,Trutnovský (46. Vobořil), - Kmínek, Vantura (81. Vlček)

Góly: Vobořil 2x, Jurička

Trenér: Duha                                   Vedoucí mužstva: Gorel

Rozhodčí: Koza - Štosek, Koval

Komentář:

Do Cerekvice jsme dorazili s šetnáctičleným kádrem odhodlaní získat první mistrovské body v novém ročníku. Hned trojice hráčů hlásila zdravotní problémy - nachlazení. Také jsme se museli vypořádat s absencemi: Holman, Král A. (zranění), Vlček, Král M. (osobní důvody).

V samém utkání jsme začali aktivněji, když první velkou šanci měl Vantura, jeho střela s gólovými parametry však byla zblokovaná. Soupeř kontroval nebezpečným útokem, když R. Bělinu v samostatném úniku nedovoleně zastavil Novotný těsně před vápnem a může být rád, že za svůj zákrok byl odměněn pouze žlutou kartou. Na jeho obranu nutno podotknout, že mu nezbývalo nic jiného, než faulovat, pokud nechtěl nechat vyniknout Říhu, od 5. minuty tak hrál s kartou. Hosté v začátku utkání zahrozili ještě jednou, když prudkou a nepříjemnou střelu o zem Říha nezkrotil, míč mu vypadl a následná dorážka Běliny M. skončila na břevně. Následovala série našich šancí, v úniku ze strany se do utkání pomalu dostával a opět k výbornému výkonu nakonec rozehrál Jurička, jeho střelu na zadní tyč však brankář reflexivně vyrazil, další tutovky měl Kmínek s Malým, bohužel střely vyrazil brankář, resp. byly zblokovány obránci. V průběhu prvního poločasu měli hosté ještě jednu dobrou příležitost ke skórování, když na přední tyč cílil Bělina R., jeho střelu však dobrým zákrokem mezi tři tyče vytěsnil Říha. Utkání bylo poměrně vyrovnané, nicméně my jsme měli více vyložených gólových příležitostí. Až v 43. minutě, kdy to opět vypadalo, že slibně rozjetou akci jsme přehráli, Kmínek míč směřující k postranní čáře, jak mu v této sezóně začíná být vlastní, nevypustil. Následně míč střílenou přihrávkou předložil do malého vápna, kam si naběhl Jurička a ve správný čas na správném místě nás  střelou do odkryté brány poslal do vedení 0:1. 

Druhý poločas jsme na hřiště poslali ostříleného mazáka Jirku Vobořila, který nahradil Trutnovského, jež musel odjet plnit pracovní povinnosti. Že volba padla na toho pravého jsme zjistili hned v první minutě druhého poločasu, kdy od postranní čáry zahráváme nezajímavou standardní situaci právě Vobořilem, který přízemní střílený centr vysílá na zadní tyč a míč končí k překvapení všech přítomných až v bráně 0:2. Domácí jistě ve snaze vstoupit do druhého poločasu s tím, aby co nejdříve vyrovnali, případně utkání otočili, jsou jako opaření. Následuje bojovná pasáž utkání, kdy se nám otvírají okénka k brejkům. Největší šanci definitivně rozhodnout utkání máme v úniku Kmínka, který společně s Vanturou postupují dva na jednoho, přičemž to Filip bere na sebe, ale jeho střela končí mimo tři tyče. Hosté mají záhy slibnou příležitost na skórování, když se jim daří prostřelit nepříjemnou střelou Říhu, ten však dvojitým a  zejména tím druhým efektivním zákrokem, jejich příležitost likviduje. Poté se hra více kouskuje, přicházejí nezajímavé pasáže a standardky na obou stranách, až běží 87. minuta Vobořil si při držení míče ve středu hřiště všímá špatného postavení domácího brankáře a tak z uctivé vzdálenosti jej zkouší přehodit, a to byl nebyl on, aby se mu to nepovedlo 0:3. 

Hráč utkání - srdce týmu, rvoucí se o každý metr Martin Malý

Top hráči: Malý, Čapek, Vobořil

Komentář vedoucího mužstva:

Náš tým od počátku sezóny zdobí nasazení a bojovnost, hráči makají a o vítězství se rvou, je vidět, že v naší hře chybí určité automatismy, které by nám umožnily přehrát kvalitnější soupeře, na soupeře typu Cerekvice, pak tento způsob hry, kdy do hry dáváme velké úsilí stačí. Tím nechci říct, že jsme zde získali body jednoduše, naopak soupeř, byl až do vstřelení třetí branky velmi nepříjemným protivníkem. Vítězství bez obdržené branky je pro nás dobrou vizitkou a odrazem k derby, které sehrajeme příští týden. Dneska se velmi těžko volili nejlepší hráči utkání, protože aspirantů bylo hned několik, což svědčí o týmovém výkonu!