Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves A - Stěžery 1:3 (0:1)

24. 4. 2017

Sestava:

Říha - Michálek, Trejbal, Novák (46. Špičák) - Sedláček, Šefara, Wojcik D., Král A., Fichtner - Gorel (80.Čihák), Král M.

Gól: Gorel

Trenér: Novotný Z.     Vedoucí mužstva/zdravotník: Karásková K.

Rozhodčí: HR - Mottajček, AR1 - Firbacher, AR2 - Kneifel

Komentář:

Ve 20. kole OP jsme přivítali na domácím hřišti dosud nejlepší tým jara, který ve čtyřech odehraných jarních kolech bodoval naplno a inkasoval pouze jedinou branku. V zápase jsme se museli obejít bez Malého, jinak se sešel kompletní kádr.  

Krátce před výkopem to vypadalo, že Červeněves hraje na uzavřeném hřišti bez diváků, čemuž výrazně přispělo nevlídné počasí, které po dobu nedělního odpoledne panovalo. Nakonec si však na hřiště v Červu našlo cestu něco okolo 70 fanoušků obou týmů. Počasí neovlivnilo jen kulisu, ale i předváděnou hru, zejména v prvním poločase pro silný vítr.

Od prvních minut to byli hosté, kdo diktoval tempo zápasu, my jsme se k zakončení, resp. ohrožení branky soupeře téměř nedostali a naše akce končili většinou před velkým vápnem nebo v zámezí. Na druhou stranu jsme se snažili o poctivou obranu. Útočnou snahu hostí se nám dařilo eliminovat i když mnohdy s vypětím značného úsilí. Důrazný fotbal pocítil nejeden náš obránce. Hostům se dlouho nedařila finální fáze, svojí převahu přetavili ve vedoucí branku až ve 30. minutě, kdy propadl míč ve vápně, kde se nejlépe zorientoval hostující Vácha K. a umístěnou střelou poslal svůj tým do vedení 0:1. Do konce poločasu již branka nepadla.

Do druhého dějství jsme šli s odhodláním vyrovnat se soupeři v důrazu a pokusit se proti dobře hrajícím Stěžerům, na domácí půdě, přeci jen nějaké body urvat. Hned v 48. minutě jsme se ke svým smělým plánům přiblížili, poté co z levé strany na hranici vápna zahrával přímý volný kop Trejbal, jeho střílený centr hlavou přizvedl Gorel a hostující brankář se už jen díval jak mu míč na vzdálenější tyči zapadl do brány 1:1. Ve druhém poločase se hra více kouskovala, dařilo se nám více dostat do hry i ohrožení branky hostí. Největší šanci na otočení zápasu jsme měli v 62. minutě, kdy jsme ve třech postupovali na jediného bránícího hráče, toto přečíslení však ztroskotalo právě na tomto osamoceném bránicím hráči. Hosté si stále drželi herní převahu, nicméně jejich projektily končily mnohdy vedle a tak se jim nedařilo utkání výsledkově zvrátit na svojí stranu. Nakonec se však přeci jen dočkali a to až v 85. minutě, poté co jsme špatně přebrali hráče na vhazování, následně míč putoval do středu hřiště na velké vápno, kde si jej zpracoval Faltus, s míčem se otočil a pohotově zakončil 1:2 Záhy poté hosté zahrávali na středu hřiště zpoza vápna standardní situaci, kterou v branku přetavil exekutor Vácha J. a tak si hosté přeci jen odvezli všechny body.

Hráč utkání: Honza Sedláček jeden ze stavebních pilířů defenzivní hry našeho týmu, která dlouho odolávala nájezdům soupeře.

Komentář trenéra:

Zápas s velice kvalitním soupeřem, podali jsme dobrý výkon, při trochu štěstí jsme mohli zápas zremizovat, soupeř si však svojí kvalitou vítězství zasloužil. Škoda, že jsme nevyužili přečíslení, kdy jsme šli tři na jednou za stavu 1:1, poté o osudu utkání rozhodlo špatné rozebrání hráčů a postavení našich hráčů při autovém vhazování v blízkosti naší šestnáctky.