Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves B - Kobylice B 5:4 (3:1)

17. 4. 2017

Sestava: Sucharda - Šefara(46. Fichtner), Drobný, Smutný, Buřil (51.Wojcik K.) - Skalický  (46. Sedláček), Trejbal, Wojcik D.,(66. Gorel), Čihák - Novotný (46. Špičák), Mikulka

Góly: Wojcik D., Čihák, Mikulka, Špičák, Gorel

Trenér: Gorel/Novotný

Rozhodčí: Dostál

Komentář:

V 19. kole pralesní ligy jsme očekávali příjezd nám neoblíbeného soupeře z Kobylic, neboť naše výsledková bilance s tímto týmem je výrazně záporná. Kobylická rezerva často posiluje o hráče áčka a ti nás vždy řádně prověří. Tento zápas však soupeř dorazil pouze s 11 hráči, kdežto náš tým byl nabytý. 

Utkání jsme začali skvěle, ve 4. minutě zápasu byl na 25. metrech faulován Trejbal, následný přímý volný kop zahrával Wojcik D., svojí střelu otřel o zeď, míč pak o břevno skončil v bráně bezmocného hostujícího golmana, vedeme 1:0. Za dvě minuty na to se ujímáme vedení již 2:0, když nakopnutý míč propadá za hostující obranu, kde jej přebral Čihák a nekompromisně  střelou na zadní tyč zakončuje. Hosté se snaží oklepat z tohoto direktu a pomalu se jim to i daří, mají svojí fotbalovou kvalitu a náš tým postupně dostávají pod tlak, jenže zakončení se jim nedaří, nebo naráží na výborné zákroky Suchardy, který likviduje i samostatné nájezdy soupeře. Ve 27. minutě, kdy hosté již dominují, paradoxně naše záloha vysílá průnikovou přihrávkou do úniku pro Mikulku, přihrávka se jeví jako příliš dlouhá, nicméně Mikulka jí sleduje dále a vytváří tlak na hostujícího brankáře, ten míč netrefuje, Mikulovi se naskýtá ideální příležitost skórovat do prázdné brány, kterou nepohrdl 3:0. Mohlo by se zdát, že soupeře drtíme, ale opak je pravdou s trochou nadsázky se dá říci, že hosté hrají fotbal a my dáváme góly. V 31. minutě se přeci jen prosazují hosté a proměňují tak jednu ze svých mnoha brankových příležitostí, kdy zahrávají přímý volný kop, na který díky nedostatečnému výhledu není schopen včas zareagovat náš brankář a míč tak končí v síti 3:1. Do konce poločasu se skóre již nezměnilo.

Ve druhém poločase hosté ještě o něco více přidávají na obrátkách a daří se jim  v 55. min snížit na rozdíl jediné branky po kombinační akci středem hřiště 3:2. Na snížení odpovídáme v 67. minutě, kdy ideální míč za obranu dostává Špičák v dobrém náběhu zakončuje proti vyběhnuvšímu brankáři ve stylu ala Karel Poborský a lobem vrací našemu týmu uklidňující dvougólové vedení 4:2. Dvanáct minut před koncem regulérní hrací doby, přichází kolaps našeho týmu, kdy v rozmezí dvou minut inkasujeme dvě branky. Nejprve po rohovém kopu střílený míč po zemi projde přes několik hráčů a jejich teče až do sítě 4:3. Záhy se na nás valí další útok, kdy Sucharda s vypětím všech sil vyráží střelu z bezprostřední blízkosti, akci dohrávají hosté přihrávkou na neobsazeného hráče a ten pohodlně skóruje do prázdné brány 4:4. Hned poté se řítí hostující útočník znovu osamocen na Suchardu, ten však vytahuje výborný zákrok a nedovoluje hostům výsledek otočit. Hosté jsou na koni a tak je třeba je z něj sundat, to se nám daří v 86. minutě, když ukázkovou kombinační akci na hranici vápna rozjíždí Drobný svojí přihrávkou vybízí do náběhu Sedláčka, ten míč ideálně před odkrytou bránu vrací prudkou přihrávkou na Gorela a ten se nemýlí 5:4. Výsledek si již pohlídáme až do konce.

Hráč utkání:

Předvedl několik klíčových obranných zákroků, téměř nechyboval a podstoupil vítězně několik sprintových soubojů s o mnoho mladšími protihráči Marek Smutný

Komentář trenéra:

Soupeř měl svojí kvalitu a řekl bych, že nás většinu zápasu přehrával, nicméně my jsme tentokrát byli velmi produktivní a odměnou nám jsou tak tři body. Věřím, že si hráči zápas užili, stejně jako diváci, kteří viděli devět branek a infarktový závěr :-).