Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeněves B - Nové Město

9. 6. 2018

Sestava:

Špičák - Novotný, Smutný, Hloucal, Hlásek (55. Sucharda) - Paštika, Gorel, Král A., Duha T - Mikulka, Wojcik K.

Góly: Wojcik, Gorel

Rozhodčí: Vlachý

Trenér: Gorel

Komentář

K poslednímu utkání sezóny naší rezervy jsme nastoupili v okleštěné sestavě. Zranění, jiné aktivity, ale hlavně veledůležité utkání A-týmu, které následuje v neděli, nám nedovolilo příliš tým doplňovat, naopak jsme nechali odpočívat zkušené borce typu Trejbala, Drobného, Vantury a de facto i Vobořila. Svůj vydařený comeback k fotbalu pak v tomto zápase zažil Václav Hlásek, který se bude výrazněji snažit prosadit v následujícím ročníku. Do sestavy jsme zapracovali Aleše Krále, který se vrací po zranění a dále Marka Paštiku, jakožto člena širšího kádru A-týmu, vypomoc dorazil Wojcik K a také trenéra A-týmu Martin Hloucal, který předvedl ofenzivní pojetí beka, jak se patří. Hosté měli jisté problémy se sestavou, neboť na úvodní hvizd jich na hřišti bylo pouze osm, v tuto dobu se však již v kabinách přestrájela hned čtveřice borců a během malé chvíle tým soupeř doplnil na předepsaný počet, kdy žádná výrazná jména, která Nové Město táhnou, nechyběla. 

Od první minuty se hrálo otevřené utkání se šancemi na obou stranách, k vidění byly fotbalové akce, ale i emoce. Utkání bylo odpočátku poměrně vyhrocené, zejména zásluhou hostujících borců, kteří se až příliš soustředili na výkon rozhodčího a jen těžko skousávali naši tvrdou hru, přestože ani oni sami nám nic nedarovali. První velkou šanci vypracoval Paštika, když unikl po lajně a následně předložil přihrávkou do malého vápna, ta však žádného adresáta nenašla. Zastřeloval se velmi povedeně Král A., který byl výraznou postavou tohoto střetnutí a jeho projektily létaly jen těsně mimo. Hosté si loženou šanci vypracovali až v 21. minutě, když po centru se osamocený před Špičákem objevil hostující borec, ale z gólové pozice hlavou minul tři tyče. V samostatném úniku se posléze objevil Wojcik K. bohužel jeho pokus jen těsně minul bránu. V 41. minutě se už skóre přeci jen měnilo, Král A založil středem hřiště útočnou akci, míč se trochu krokolomně dostal na kopačky Gorela, ten na hranici vápna se kličkou zbavil protihráče a míč posunul na zcela volného Wojcika, který pohotovou ranou o tyč nedal sebemenší šanci brankáři hostí 1:0. Poločas jsme dohráli. Při odchodu na pauzu utrousil hostující Svoboda pár peprných poznámek na adresu rozhodčího a ten zvažoval ukončení utkání. 

Nakonec se hrálo a tak hosté měli možnost utkání zvrátit a byli aktivnějším týmem, nicméně ani my jsme se zcela nezatáhli a hrozili. Naše útoky však mnohdy překazil zdvižený praporek pomezního, kdy o nejedné akci by se dalo polemizovat, nejvíce tato rozhodnutí kazila hru Mikulovi, který tak přicházel o šance se zapsat do listiny střelců. Navýšit vedení mohl Paštika, když postupoval ze strany sám na golmana, jeho střela však skončila jen těsně vedle. V 55. minutě jde z placu Hlásek a nahrazuje jej Sucharda, který navazuje na povedený výkon svého předchůdce. Emoce z prvního poločasu přeci jen trochu opadly. V 65. minutě se na hranici vápna po přihrávce Wojcika individuálně prosadil Gorel, když se kličkou zbavil obránce a střelou k tyči nedal brankáři šanci. 2:0. Vypadalo to, že je po zápase, jenže zmýlená neplatí. V 72. minutě se do zakončení tlačí hostující útočník, na hranici vápna je faulován Smutným a rozhodčí tento zákrok posuzuje jako penaltový, diskutabilní je pouze místo spáchání přestupku, ale penalta je i tak na světě. Střela se štěstím končí pod Špičákem v bráně 2:1 a najednou je zase o co hrát. Střídá Král A., aby byl použitelný v nějaké míře i následující den a fotbal se ze hřiště vytrácí a opět začínají nastupovat emoce, tentokrát i díky našemu přispění. Do zápasu nakoukne i Vantura, ale nemá příliš šancí se do něj pořádně dostat, neboť v tuto dobu je již utkání rozkouskované. Soupeři se branka vstřelit nedaří a ani my nevyužíváme otevřených oken v obraně a tak končí utkání našim těsným vítězstvím. 

Komentář trenéra:

Místy zbytečně vyhrocené utkání proti soupeři, který na nás neumí(3 zápasy - 3 vítězství z toho 2x venku), jsme nakonec zvládli. Hráči, kteří dnes nastoupili, podali solidní nejen bojovný, ale často i fotbalový výkon. Dnes se to sešlo, povětšinou se naši borci na svých pozicích dostali do zápasu a tak v posledním zápase slavíme vítězství a stále můžeme myslet na konečné třetí místo v tabulce, ze kterého nás může sesadit pouze zisk bodu týmu Dobřenic, který se v neděli představí proti lídrovi soutěže z Klamoše. Speciální uznání zaslouží naše 165-letá obrana.

Hráč utkání: Král A. - v utkání byl výraznou postavou a to jak dopředu, tak dozadu.

Top hráči: Král, Paštika, Hloucal