Jdi na obsah Jdi na menu
 


Derby: Červeněves A - Skřivany 1:3 (1:3)

16. 10. 2016

Sestavy:

Špičák - Fichtner, Novák, Trejbal, Sedláček (46.Hillebrand, 75. Čihák) - Šefara (77. Remsa), Calta J., Král A., Král M. - Malý, Gorel (46. Michálek)

Gól: Novák

Trenér: Novotný Z./Novotný J.       Vedoucí mužstva: Karásková K.

Rozhodčí: HR - Koza, AR1 - Částka, AR2 - Jánský

Komentář:

Na derby se sešla poměrně slušná sestava, obejít jsme se museli však bez Calty P. a Wojcika D., tedy alespoň co se složení týče, rozpoložení některých hráčů však bylo tristní, když se ukázali na hřišti z různých důvodů po 14 dnech a více a hned šli do takto těžkého utkání, což se nakonec možná ukázalo jako klíčové. Předpoklady o slušné návštěvě na utkání se začaly naplňovat již hodinu před zápasem, kdy se na hřiště trousil divák za divákem a nakonec bylo vyprodáno - 235 natěšených diváků připravených sledovat bitvu sousedních celků i počasí přálo.

Od úvodního hvizdu jsme na nic nečekali a začal se hrát oboustranně otevřený fotbal, kdy Šefara předkládá střílený centr před bránu, Král M. však ani ve skluzu míč nestíhá usměrnit do brány, hosté kontrují nebezpečnou hlavičkou, která jde jen těsně mimo. V 18. minutě se otvírá okénko v naší obraně a hosté jdou do útoku, situaci se snaží vyřešit daleko z brány vyběhnuvší Špičák, ale míč nestíhá a nabízí tak odkrytou bránu pro soupeře, ten nepohrdl 0:1, z vedení se hosté dlouho neradují hned o dvě minuty později je srovnáno, když po skrumáži uvnitř pokutového území hostí se míč odráží k Novákovi a ten míč bezpečně uklízí k tyči 1:1, po vyrovnání pomalu přebíráme otěže zápasu, po akci Šefary máme šanci na obrat v zápase, ale nabíhající Gorel jeho pas přebíhá, Král M. naopak nestíhá, soupeř však také hrozí zejména dlouhými nákopy a rychlými kontry. V 34. minutě jdou hosté opět do vedení, když zahrávají standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti, Špičák v bráně míč sice vyráží, avšak nešťastně pouze pod nohy nabíhajících protihráčů, jejichž náběh nezastihla naše obrana a tak hostující borec opět pohodlně skóruje 1:2. Na druhé straně podstupujeme další souboje uvnitř pokutového území hostí doslova na krev, důrazné hraní hostům však prochází rozhodčí nechává hru plynout, o to je větší překvapení, když si vybírá nenápadnou situaci uvnitř našeho pokutového území a píská poměrně přísný pokutový kop, hosté další ze svých standardek bezpečně proměňují v branku a vedou již 1:3. První poločas byl k vidění spíše boj, příliš fotbalové krásy nenabídl a tak natěšený divák mohl být trochu zklamán, hosté se ujali po našich chybách vedení a to zejména díky důrazné hře, která na nás platila.

Druhý poločas začali lépe hosté a již v 49. minutě mohli po další ze svých standardek skóre navýšit, když střelu, chcete-li centr Špičák neudržel a hostující hráči v dalším neobsazeném náběhu z malého vápna střílí vysoko přes bránu. Snažíme se s utkáním něco udělat, na hřišti se objevují čerstvé síly, bohužel hra zůstává za očekávanou kvalitou a hosté si dvoubrankové vedení bezpečně hlídají, nedaří se nám téměř dostávat k ohrožení branky hostí a když nevystřelíme, bohužel ani branku vstřelit nemůžeme. Soubojové utkání tak vrcholí až konečným hvizdem rozhodčího, kdy se vše podstatné událo v prvním poločase. 

Hráč utkání - běžec Martin Malý

Komentář trenéra:

Hosté zaslouženě vyhráli, zejména díky většímu důrazu na celé hrací ploše, využili nabídnuté standardní situace, které proměnili v gól. Za rozhodující se dá považovat špatný přístup několika našich hráčů v prvním poločase, kde se rozhodlo o osudu utkání.