Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stará Paka - Červeněves 6:8 (3:1)

28. 7. 2019

Sestava: Říha - Špičák, Fichtner, Novotný Jar., Sucharda - Jurička, Kmínek, Novák, Žďárský - Vlček, Vantura

Střídali: Nožička T., Batelka, Vobořil, Mikulka

Trenér: Hloucal                  Asistenti: Vobořil, Gorel

Góly: Novák 2x, Vlček 2x, Fichtner, Žďárský, Vobořil, Vantura

V prvním klasickém přátelském zápase jsme zajížděli k ambicióznímu týmu do Staré Paky, který v uplynulé sezóně skončil na druhém místě okresního přeboru Jičínska a protože tento tým ještě posiluje, za zmínku stojí příchod Dana Wojcika (v minulosti oblékal dres našeho týmu a naposledy střílel góly v Krajském přeboru za Vrchlabí), tak jistě i letos soupeř pošilhává po postupu do 1.B třídy. Domácí měli zjevné problémy se sestavou a sešli se pouze v 11 lidech, kdežto náš tým dorazil se 17 hráči, do utkání nakonec zasáhlo hráčů 15. 

Domácí byli od začátku a po celý první poločas mírně lepším týmem a hned v první minutě samostatný nájezd likviduje reflexem Říha a další šance následují. V 20 minutě mají domácí možnost otevřít skóre zápasu, když mají výhodu pokutového kopu, domácí borec však míč posílá nad branku. Ve 30. minutě se hráči Staré Paky končeně dočkají, ve stylu nedáš dostaneš - námi slibně se rozvíjející útok je zastaven a ihned z brejku putuje míč za obranu a unikající Wojcik po zemi prostřeluje Říhu poprvé 1:0. Kontrujeme o 5 minut později, když míč do pokutového území dostává Novák a jeho umístěná střela má gólové parametry 1:1. V tuto chvíli se hra přelévá ze strany na stranu, domácí přeci jen působí organizovaněji a na našem týmu je znát, že se jedná o první přátelák, domácí jdou ještě do poločasu opět do vedení, povedenou střelou pod víko a své vedení dokáží před přestávkou i navýšit další brankou, po úniku ze strany. 

Druhý poločas hned první kontakt v pokutovém území domácích znamená faul na Vobořila, nařízenou penaltu s přehledem proměňuje Fichtner 3:2, nadechujeme se k vyrovnání, ale jsou to domácí kdo nám zasazuje dvěma rychlými góly pořádný direkt  5:2. Domácí jakoby se uspokojili, případně odpadají, zřejmě se projevuje i šíře kádrů. My naopak i za nepříznivého stavu neskládáme zbraně, bojovnost Vantury v kombinaci se zkušeností a technikou Vobořila, Nováka, doplněná dravostí Žďárského a koncovkou Vlčka přináší své ovoce. Utkání dokonale otáčíme! K vidění jsou dvě povedené akce po lajně v podání Vantura - Žďárský a naopak, individuální akce a lob Nováka, klasická gólová akce Vobořila a dvě chladnokrevná (jedno trochu chladnější) zakončení Vlčka, výsledkem je točka na 8:5, když domácí už jen korigují gólem Wojcika, který se v tomto zápase trefil celkem čtyřikrát.