Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak viděli podzim jedotlivá mužstva.

9. 1. 2012

TŘEBEŠ - 1. místo, 35 bodů
trenéři Petr Mrkvička a Václav Munzar

Podzim ve vašem podání připomínal loňské tažení Vysoké. Nyní máte čtyřbodový náskok na špici, byl však už i devítibodový. Třináct kol jste neodešli poraženi, až v předehrávaném jarním kole vás vyloupila Myštěves. Vládne v Třebši spokojenost?
Neradi bychom srovnávali naše tažení s Vysokou nad Labem. Náš tým je složen z odchovanců a to je základní rozdíl. S dílčím výsledkem jsme spokojeni, ale jsme pouze v polovině soutěže.

Jste spokojeni s předvedenou hrou a umístěním? Jsou nějaké rozdíly oproti předsezonnímu očekávání?
Jsme spokojeni. Jak výsledky, tak výkony nás mile překvapily. I kdyžmámemladý tým (průměr 22,5 roku), hráči dokázali udržet výkonnost. To je v této soutěži důležité.

Zhodnoťte úroveň soutěže.
To se těžko hodnotí. Týmy, které před pár lety hrály okresní přebor, nyní bojují v krajském přeboru, což znamená, že úroveň je nyní asi nižší než bývala.

Co vás nejvíce překvapilo?
Byli jsme zvědaví na nováčka z Lovčic. A tento tým je pro nás velkým a milým překvapením. Jako jediný tým soutěže nás dokázal přehrát. Dalším pozitivem je, že tento tým je složen pouze z mladých hráčů.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Tak jako každý rok: dva tréninky týdně na umělé trávě a nějaké doplňkové sporty. Zápasový rytmus se budeme snažit pobrat na zimním turnaji v Chudonicích.

Otázky na jednotlivé kluby:

1. Jak se vašemu týmu vydařil podzim? Jste spokojeni s předvedenou hrou a umístěním? Jsou nějaké rozdíly oproti předsezonnímu očekávání?
2. Zhodnoťte úroveň soutěže.
3. Co vás nejvíce překvapilo?
4. Jak bude vypadat zimní příprava?

KOBYLICE - 2. místo, 31 bod
Jan Pozler, sekretář klubu

1. Sezonu jsme nezačali podle našich předpokladů. Z prvních dvou zápasů jsme získali jen bod. Zejména v duelu v Třebši jsme propadli herně, což bylo způsobeno nesehraností. V letní přípravě se kluci věnovali rodinám a dovoleným, což všichni chápeme, ale podle toho to pak vypadalo. Poté už jsme do konce podzimní části ztratili pouze dva zápasy na hřištích soupeře, zejména utkání ve Stěžerách nás bude strašit dlouho. S umístěním jsme spokojeni, ale některé zápasy byly vydřené a ne zrovna oku lahodící. Ještě je co zlepšovat. Předsezonní očekávání bylo pohybovat se do třetího místa, a to zatím plníme.

2. Hradecký přebor má všeobecně dobrou úroveň, což dokazují postupující z minulých let, a tak je těžké dosáhnout na jediné postupové místo.

3. Nejvíce nás překvapil svou kvalitou tým Třebše a po posílení i tým Myštěvsi. Obě mužstva mají mladý tým. Pakliže ho udrží pohromadě, mají velkou perspektivu.

4. Zimní příprava začne 10. ledna společně s B týmem a bude probíhat tradičním způsobem. Začátek bude spíše kondiční, postupně sehrajeme několik přípravných zápasů na umělé trávě.

MYŠTĚVES - 3. místo, 28 bodů
Tomáš Draštík, sekretář klubu

1. Podzim se našemu týmu oproti loňské sezoně celkem vydařil. Mužstvo bylo před sezonou značně posíleno, což se odrazilo i na umístění. S předvedenou hrou jsme spokojeni tak na sedmdesát procent. Domácí zápasy jsme suverénně zvládli, neboť jsme ztratili pouze dva body s lídrem soutěže hned v prvním kole. Dokonce jsme zaznamenali nejvyšší výhru podzimu, když jsme deklasovali Stěžery 11:0. Ovšem venku jsme přišli poměrně o dost bodů za zbytečné remízy a dvě prohry. Rozdíly oproti předsezonnímu očekávání jsou téměř minimální. Po výhře v Třebši držíme třetí místo se ztrátou sedmi bodů na lídra, což je slušný výsledek s poměrně velkými šancemi na postup do I. B třídy.

2. Úroveň soutěže je slušná. Oproti loňsku, kdy byla suverénem Vysoká, se utvořila poměrně silná a vyrovnaná čtveřice se šancemi na postup.

3. Nejvíce nás překvapilo mladé a ambiciózní mužstvo Třebše, jehož výsledky se před začátkem sezony rozhodně nečekaly. Počítalo se spíše s tím, že v čele budou Kobylice.

4. V přípravě nás nejspíš čeká soustředění na horách. Každou středu od Nového roku se budeme scházet v předměřické hale. Každoročně se také účastníme zimní ligy na umělé trávě v Novém Bydžově.

ČERVENĚVES - 4. místo, 28 bodů
Vladimír Suchánek, předseda klubu

1. Podzim hodnotíme kladně. Vloni jsme získali sedm bodů a letos máme na kontě i s předehrávkou osmadvacet bodů, což je markantní rozdíl. V letní přestávce se nám podařilo doplnit a zkvalitnit kádr, zaměřili jsme se hlavně na hráče z okolí, kteří mají nějaké vazby k Červeněvsi. V kádru máme jen tři hráče na hostování a všichni tři k nám chtějí přestoupit. Podařilo se nám do mužstva začlenit dva dorostence. Před sezonou jsme angažovali trenéra Jiřího Blechu, který odvedl kus práce, i když na to měl v letní přestávce málo času. Hrajícího asistenta dělá Jirka Vobořil, který byl s osmi trefami nejlepší střelec týmu. S příchodem trenéra se rapidně zvedla tréninková morálka, což se projevilo i na výsledcích. Předváděli jsme dobrý fotbal, ale mužstvu chybí klasický střelec, který by proměňoval vytvořené šance. Na gól se nadřeme. Trenéři dostali před sezonou úkol získat dvacet bodů a pohybovat se v klidném středu tabulky. Máme o osm bodů více a jsme čtvrtí, takže panuje spokojenost.

2. Úroveň šla podle mého názoru hodně nahoru. V loňské sezoně byla jasným lídrem Vysoká a nebylo o co hrát. Letos je soutěž vyrovnanější a o postup se může porvat více týmů. Podzim se nepovedl Prasku, který má jen bod a bude asi hlavní aspirant sestupu.

3. Nejvíce mě překvapila vyrovnanost soutěže. Prohrát se dá s každým, o čemž se přesvědčily Kobylice, které nebodovaly ve Stěžerách. Dále jsou velkým překvapením výkony Myštěvsi a našeho týmu, tedy dvou loňských aspirantů na sestup. Kvalitní výkony předvádí nováček z Lovčic. Boj o postup do I. B třídy bude na jaře zajímavý. V prvním kole se utkají Kobylice s Třebší. Také Myštěves ještě neřekla poslední slovo.

4. Přípravu zahájíme 14. ledna na domácím hřišti. Budeme trénovat dvakrát týdně: čtvrtky na umělé trávě v Novém Bydžově a soboty na našem hřišti. Koncem února plánujeme soustředění na horách. Před zahájením soutěže chceme sehrát čtyři přátelské duely.

NEPOLISY - 5. místo, 23 body
Milan Havlík, sekretář klubu

1. Podzimní sezona dopadla podle očekávání. Představovali jsme si, že se budeme pohybovat v horních patrech tabulky s atakováním nejlepší trojky. Myslím, že v současné době praktikujeme poměrně atraktivní fotbal.

2. Již v této soutěži se citelně projevuje kouzlo silného sponzora. Jsou potom velké rozdíly mezi horní a dolní polovinou tabulky. Letošní ročník je toho klasickou ukázkou.

3. Nejvíce nás překvapilo, jak dopadlo působení dlouholetého sekretáře Lubomíra Douděry jakožto zaměstnance ČSTV. Myslím, že to zaskočilo sportovce z celého okresu.

4. Zimní přípravu zvolíme tradičně ve Slavíčkově hale v Chlumci a venku v areálu našeho hřiště. Sehrajeme dva přípravné zápasy na umělé trávě v Chudonicích a jeden těsně před zahájením soutěže na travnatém hřišti. Příprava začíná v úterý 31. ledna.

LOVČICE – 6. místo, 23 body
Petr Hošek, asistent trenéra

1. Našemu týmu se vydařil podzim nad očekávání. Důležitý byl začátek sezony a získání patřičného sebevědomí do dalšího průběhu. S umístěním a předvedenou hrou jsme spokojeni, zejména v úvodním zápasu doma s Nepolisy a také v Třebši. Mužstvo bylo vhodně doplněno na brankářském postu, jinak pracujeme s mladými hráči, kteří vycházejí z dorostu. Díky solidní tréninkové účasti se dobře začlenili do A týmu. Náš cíl být uprostřed tabulky se podařilo naplnit.

2. Považujeme úroveň okresního přeboru za velmi solidní, ovšem bodový rozdíl posledních dvou mužstev v tabulce a zejména tristní výkony mužstva Stěžer jsou dlouho nevídané. Tato mužstva považujeme jako jednoznačné adepty na sestup.

3. Nejvíce nás příjemně překvapilo nasazování mnoha mladých rozhodčích do zápasů. Jejich výkony na jejich raný věk byly solidní, velmi to vítáme.

4. Zimní přípravu zahajujeme třináctého ledna. Pravidelně probíhá v hale a kondiční část podle počasí venku. Snažíme se zorganizovat soustředění. V průběhu března proběhnou přípravná utkání. Po dosažení hranice třiceti bodů chceme dát příležitost dalším mladým hráčům.

KUNČICE B – 7. místo, 23 body
Zdeněk Šulc, sekretář klubu

1. Celkově hodnotím výsledky B mužstva kladně. Po rozpačitém úvodu nám vyšla druhá polovina podzimu, v níž jsme pětkrát vyhráli, jednou remizovali a pouze jednou prohráli s lídrem soutěže z Třebše. Konečné sedmé místo se ziskem třiadvaceti bodů znamená klidný střed tabulky, což byl i náš cíl před sezonou.

2. Úroveň soutěže v porovnání s ostatními z kraje je velmi dobrá. Některá mužstva, jako Červeněves či Myštěves, šla výkonnostně oproti loňsku nahoru, jiná zase dolů, například Stěžery, Prasek. Lídrem je po zásluze Třebeš, která by si za práci s mládeží postup určitě zasloužila.

3. To, jaké dala dohromady mužstvo Myštěves.

4. Zimní příprava probíhá tradičně společně s A týmem, začíná 10. ledna.

SMIŘICE – 8. místo, 22 body
Ladislav Obst, sekretář klubu

1. Vzhledem k umístění musíme hodnotit naše působení v okresním přeboru jako neúspěšné. S předvedenou hrou jsme spokojeni, i když je pořád co zlepšovat, ale s umístěním spokojeni nejsme. Sezona pro nás nezačala příliš šťastně, když se na první zápas omluvilo hned šest hráčů ze základní sestavy. Někteří odjeli na dovolenou nebo za prací do zahraničí, proto hráče A mužstva museli nahrazovat dorostenci, kteří nejprve odehráli zápas dorostu a poté museli nastoupit za áčko. Proto jsme zbytečně ztráceli body se soupeři, kteří jsou v tabulce pod námi. Zhoršila se tréninková morálka. Někteří hráči trénovali jednou týdně nebo jenom přišli na zápas, což je na okresní přebor málo. Hráči by si měli uvědomit, že se fotbal hraje nejen pro zábavu, ale také pro diváky, kteří nejsou s výsledky spokojeni, a proto na fotbal přestávají chodit.

2. Soutěž se nám jeví jako dobrá, je rok od roku vyrovnanější, o čemž se přesvědčují týmy, které do přeboru sestoupily z vyšší soutěže.

3. Překvapily nás výsledky Třebše a na jaře se zachraňující se Myštěvsi.

4. Zimní příprava bude probíhat v domácích podmínkách. Budeme využívat tělocvičnu a venkovní terén v okolí Smiřic. Přípravu zahájíme 21. ledna. Pokud počasí dovolí, sehrajeme tři až čtyři přátelské zápasy.

CHLUMEC "B" – 9. místo, 16 bodů

1. Vstup do soutěže se nám příliš nevydařil, tradičně jsme v prvním kole prohráli. Tentokrát to bylo doma s Červeněvsí a poté jsme padli i v Kunčicích. Po těchto nezdarech přece jen mužstvo našlo herní tvář a prokázalo vůli poprat se o výsledek. Přišla šestizápasová šňůra bez porážky. Ve druhé polovině soutěže se nám nakupila zranění a vlivem toho se ne vždy hrálo v optimální sestavě. Kádr byl doplňován dorostenci a hráči, kteří již aktivně nehrají. Po těchto peripetiích se nám v závěrečných zápasech nedařilo tolik bodovat. Mužstvo tak má po podzimu čtyři výhry, čtyři remízy a šest porážek při skóre 30:36. Dále tým nastupoval v pohárových utkáních OFS, kde se nám podařilo probojovat do jarního semifinále přes celky Nového Města, Nového Bydžova C a Ohnišťan. Ačkoli deváté místo v přeboru není tak hrozivé, věříme, že má mužstvo na to, aby hrálo o několik příček výše. Jsme rádi, že se nám daří do týmu zapracovávat dorostence ročníku 1995. Naproti tomu nás mrzí nestálé výkony některých zkušenějších. Nyní nás čeká neoblíbená zimní příprava, kde se bude nabírat kondice a stabilizovat kádr.

2. Kvalitu soutěže vnímáme stále jako vysokou. Jsme rádi, že můžeme dávat šanci našemu mládí.

3. Největším překvapením je pro nás poslední příčka týmu Prasku.

4. Od ledna nás čeká náročná zimní příprava, kterou náš mančaft absolvuje společně s áčkem. Mužstvo bude jednou týdně trénovat v hale a jednou venku. V závěru ledna je v plánu soustředění na Moravě. V průběhu března sehrajeme několik přátelských utkání, aby byl tým do začátku jarní sezony sehraný.

DOHALICE – 10. místo, 14 bodů
Vladimír Novák, předseda klubu

1. Úvod soutěže se nám poměrně vydařil, protože jsme v pěti kolech získali deset bodů. Pak nás však začala pronásledovat rozsáhlá marodka, kdy jsme měli v jednu chvíli až osm zraněných. Absence klíčových hráčů a uvadající tréninková morálka se podepsaly na tom, že druhá část podzimu se nám vůbec nepovedla. S umístěním a předvedenou hrou můžeme být tedy spokojení pouze částečně. Naše výkony byly ovlivněny sérií zranění. Sestava se tím neustále měnila, a to se projevilo. Vzhledem k tomu, že máme pouze čtrnáct bodů, tak nám k splnění předsezonních očekávání několik bodů chybí.

2. Solidní a dá se říci, že i vyrovnaná, protože je každý schopen porazit každého. Některé zápasy by se kvalitou daly určitě přirovnat k duelům z krajské soutěže, jiné byly naopak slabší.

3. Kvalita a vyrovnanost přeboru a v tom negativním slova smyslu naše umístění.

4. Potřebujeme hlavně zapracovat na fyzické kondici, protože z ní žijeme vlastně celý rok. V létě není na hrubou přípravu moc času. Vše proběhne zejména v domácích podmínkách, kdy přijdou na řadu tradiční výběhy. Předpokládáme, že mužstvo absolvuje také soustředění. Pochopitelně se zaměříme i na herní stránku.

NOVÝ HRADEC B – 11. místo, 12 bodů
Václav Vašata, předseda klubu

1. Podzimní část soutěže se výsledkově ani herně moc nepovedla. Hlavně střílení branek byl velký problém a s tím body ani radost s fotbalu nepřibudou. Pozitivní byl přístup k trénování v hojném počtu.

2. Úroveň soutěže je určitě lepší než minulý rok. Srovnání s I. B třídou vyjde asi stejně. Třetina mužstev by vyšší třídu asi dokázala uhrát celkem v klidu.

3. Asi nic není zvlášť překvapivé. O postup hrají ti, co měli. Věřím, že to Třebeš po zásluze dotáhne do úspěšného konce.

4. Zimní příprava bude standardní. Na jaře bude béčko hrát i za svoji další existenci. Samozřejmě když nebude béčko fungovat jako podpora A mužstva a po skončení starších hráčů nebude dostatečný počet lidí pro oba týmy, tak to nemá cenu dělat. I když počet použitelných hráčů takový problém není. Něco to však samozřejmě stojí a musí to přinést pro klub užitek. Zahrát si fotbal prostě nepůjdou někteří jen, kdy se jim zachce, ale když je to žádoucí a když se jim řekne.

KOSIČKY – 12. místo, 12 bodů
Milan Pražák, trenér

1. Našemu týmu se podzim vůbec nevydařil, skončili jsme třetí od konce. S předvedenou hrou až na nějaké výjimky spokojeni nejsme. Očekávali jsme, že budeme hrát v klidném středu tabulky, ale někteří hráči, hlavně ti mladší, si myslí, že se fotbal dá hrát bez tréninku.

2. Úroveň soutěže až na nějaké výjimky není tak dobrá jako v minulých ročnících.

3. Nejvíce mě svými výkony překvapili fotbalisté Třebše.

4. Zimní příprava proběhne v domácích podmínkách. Přípravné zápasy bychom rádi sehráli na umělé trávě v Novém Bydžově.

STĚŽERY – 13. místo, 8 bodů
Karel Vácha, trenér

1. Po letním odchodu devíti hráčů ze základního kádru jsme chtěli zkusit bojovat s odchovanci, kteří se vesměs vybrali z kádru tehdejšího béčka. Až na výjimky byl přístup solidní. Pomáhali nám dva až tři dorostenci. Nestačili jsme na většinu mužstev kvalitou, rychlostí ani kondicí. Předposlední místo je spravedlivým ohodnocením.

2. Až na výjimky dvou, tří celků na špici tabulky, kde úroveň kopané je pro diváka atraktivní, se většina týmů potýká s absencí přísunu talentovaných hráčů z dorostu. Toto poznamenává hru, která se stává spíše profesorskou než rychlou a spádovou.

3. Příjemně mě překvapilo suverénní první místo Třebše, která ještě před čtyřmi lety bojovala o sestup. Dnes se všemi odchovanci hraje rychlý, pohledný a nátlakový fotbal. Proto Třebši přeji postup, ať příští sezonu můžeme postoupit my.

4. Plán přípravy se zpracovává. Všem, koho chceme oslovit o spolupráci na poli funkcionářském či hráčském, bude oznámen. Od poloviny ledna bychom chtěli dvakrát týdně trénovat a sehrát vždy jedno utkání.

PRASEK – 14. místo, 1 bod
Josef Štayr, prezident klubu

1. Naše představa byla o něčem jiném: chtěli jsme se pohybovat v klidném středu tabulky. Sehráli jsme řadu vyrovnaných zápasů. Šest utkání jsme prohráli o gól a neproměnili tři penalty. Bohužel jsme nedali i další vyložené šance, a proto jsme na posledním místě. S tím samozřejmě nemůžeme být spokojeni. Přesto naším cílem je stále záchrana.

2. Na rozdíl od minulé sezony, kdy soutěži vládla Vysoká, je ta letošní vyrovnanější, o čemž svědčí i zápasy mužstev ze spodku tabulky s týmy z čela.

3. Umístění Myštěvsi a Červeněvsi v popředí tabulky, neboť v uplynulém ročníku se tyto celky zachránily v posledních kolech.

4. Zahájení přípravy je naplánováno na 4. února. Zaměříme se na fyzickou přípravu. Využijeme domácí podmínky a sportoviště s umělým povrchem v Novém Bydžově. V plánu máme sehrání čtyř přípravných zápasů.