Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stížnost na řízení utkání v Kunčicich adresovaná předsedovi OFS Hradec Králové.

9. 5. 2012

Vážený pane předsedo,

mnoho let se pohybuji ve fotbale, dříve jako hráč (Nový Bydžov, Hlušice, Červeněves) a nyní jako funkcionář (2,5 roku jsem předseda v Červeněvsi), ale to co předvedl rozhodčí Štancl jsem ještě neviděl! Před zápasem našeho týmu s Kunčicemi „B“ mi sdělil, že byl naším klubem na zápas Červeněves – Třebeš vetován, nikdo v našem klubu o tom neví!  A pak začal úřadovat (že by msta?), jen namátkou několik jeho sporných výroků: V 5. minutě obchází náš hráč Trejbal domácího obránce a je ve vápně faulován a k údivu všech se nekope penalta , ale proti našemu týmu. V 67. minutě domácí vyrovnávají a tomu předchází faul na našeho obránce Vrabce. Vše vyvrcholilo v 88. minutě, naši hráči reklamuji, že domácí brankář chytil míč za brankovou čárou ( pomezní Kočí nic neviděl, o jeho kvalitách svědčí to, že při rozhvoru se mnou před zápasem si nepamatoval, že byl na čáře před týdnem v Červeněvsi), dochází ke strkanici a spravedlnost bere do svých rukou střídajicí domácí hráč Kvasnička ! Udeří hlavou do obličeje našeho hráče Janďourka a sám se ještě zraní a zkrvavený odchází do kabin. Na hřiště vběhne několik lidí a po minutě se pokračuje ve hře aniž byl hráč domácích potrestán ( jasná červená karta, uder hlavou v přerušené hře, Zidane za to byl vyloučen ve finále MS). Rozhodčí neukáže kolik bude nastavovat a v takhle vypjaté atmosféře( v hledišti to jenom vřelo) prodlužuje utkání o 8 minut!!! V 5.miunutě nastavení přehlédnul pomezní Ludvik ofsajd ( jeho zajímá více dění v publiku než na hřišti) a domácí dávají na 4:3. Z utkání ve kterém o nic nešlo ( o postupujícím a sestupujícím je rozhodnuto) udělal rozhodčí Štancl …
Věřím, že pane předsedo využijete svých pravomocí a sjednáte nápravu, chtěl bych po Vás odpověď na několik otázek:
1.       Kde vzal rozhodčí Štancl informaci, že byl z naší strany vetován ( při rozhovoru s ním mi sdělil, že se o  změně nominace dozvěděl v 10.00 hodin dopoledne před zápasem).
2.       Proč domácí hráč Kvasnička, nebyl za likvidační zákrok potrestán.
3.       Proč rozhodčí Štancl neuvedl do zápisu o utkání zranění hráče Kvasničky (nebo snad ano?)
4.       Proč rozhodčí Štancl nastavil bezdůvodně 8 minut (jediné ošetřování v 88. minutě), ještě v tak vypjaté atmosféře.
 
 
 
Fotbalu zdar!
 
Vladimír Suchánek – předseda Sokola Smidary-Červeněves
 
P.S.:  tento dopis a Vaši odpověď zveřejním na našich internetových stránkách