Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trenérovo hodnocení úspěšného podzimu.

15. 11. 2011

K týmu jsem nastoupil v červenci 2011. Po dohodě příprava na sezonu 2011 – 2012 resp. její podzimní část byla zahájena individuální přípravou hráčů od 7. do 17.července, s tím, že v závěru většina hráčů absolvovala různé turnaje v blízkém okolí. Společné tréninkové jednotky probíhaly od 19.července 2011 v areálu domácího hřiště. Trénovali jsme v ucelených blocích završených přípravnými zápasy. V přípravě jsme hráli postupně se Sokolem Skřivany, dorostem RMSK Cidlinou "B", TJ Ohnišťany, Sokol Kratonohy a SK Češov. Dosažená bilance nebyla zrovna úspěšná a odpovídala tomu, že příležitost dostávali všichni hráči - 5 0 1 4 při skoré 11 : 18.

Nový kádr pro podzimní část se tvořil za pochodu. Po skončení úspěšných jarních záchranářských prací ukončili závodní činnost Martin HLOUCAL, který se stal v podzimní části úspěšným trenérem dorostu. Druhým dlouholetým hráčem, který ukončil závodní činnost byl Milan MYŠKA, který nám byl ochoten vypomoci, což jsme v jednom zápase využili. S ohledem na pracovní vytížení a rozšířený kádr svoji činnost přerušil Václav ALBRECHT, který rovněž v několika podzimních zápasech nastoupil při absencích hráčů. Bohužel po jednom mistrovském utkání svoji činnost opětovně ukončil Martin ČERNÍK a před zahájením mistrovských zápasů na Ukrajinu odcestoval Oleg MARTINIČ.
 
Do kádru byly postupně zapracováni:
Aleš PETR - RMSK Bydžov (hostování - následně změněno na přestup),
Jan NOŽIČKA - Sokol Jičíněves (hostování),
Ladislav DROBNÝ – SK Starý Bydžov (přestup)
Jakub JANĎOUREK - FC Hradec Králové (, hostování),
Eliáš KHELIL - hostování ze Slavoj SKŘIVANY,
Lukáš ROHLÍČEK - FC Lokomotiva Hradec Králové (návrat z hostování)
Pavel ČERNÝ – Sokol Malšovice (návrat z hostování)
Petr REMSA – Čechie Hlušice (návrat z hostování)
JAN ŘÍHA – FK Nová Paka (hostování, zapojil se v průběhu sezony)
Naopak na hostování zamířili:
Michal ROHLÍČEK – Sokol Ovčáry (ČFL)
Lukáš FÖLKL - Slavoj SKŘIVAN
Nakonec pro podzimní sezonu vykrystalizoval následující kádr.
Kádr
BRANKÁŘI: ŘÍHA Jan, VLÁŠEK Martin
OBRÁNCI: ČERNÝ Pavel, JANĎOUREK Jakub, PETR Aleš, REMSA Petr, TREJBAL Josef,
VRABEC Tomáš
ZÁLOŽNÍCI: HNÁT Patrik, KHELIL Eliáš, NOŽIČKA Jan, ROHLÍČEK Lukáš,
ŠEFARA Denis, VOBOŘIL Jiří
ÚTOČNÍCI: DROBNÝ Ladislav, GOREL Jan, MALÝ Martin
CÍL
Pro podzimní sezonu 2011 byly stanoveny dva základní cíle, a to:
- v podzimní části se pohybovat v klidném středu tabulky
- získat 20 bodů, které by znamenaly klidný průběh jarní části
PRŮBĚH
Podrobné komentáře z jednotlivých zápasů jsou uvedeny na webových stránkách TJ Sokol Smidary-Červeněves (https://cerveneves.estranky.cz/ ) a proto přidávám pouze několik poznámek doplněných statistickými údaji.
 
Základní cíle pro podzim byly splněny. Od začátku soutěže jsme se pohybovali na předních příčkách tabulky. Po skončení podzimní části jsme se umístili na pěkném čtvrtém místě se ziskem 25 bodů, stejně jako Myštěves"A" na místě třetím. Porci získat 20 bodů jsme splnili vítězstvím nad Praskem v 11.kole. Z tohoto pohledu mrzí fakt, že jsme nedokázali získat body se soupeři, s kterými se dělíme o přední příčky (Třebeš "A", Kobylice "A" a Myštěves "A"). Z toho vyplývá, že na jarní odvety se můžeme v klidu připravit a třeba i překvapit. O slušných výkonech našich hráčů vypovídá i skutečnost, že se pravidelně objevovali v sestavách kola.
JEŠTĚ NĚKOLIK POSTŘEHŮ:
1. Ve třinácti podzimních zápasech dres obléklo aspoň jedenkrát dvacet jedna hráčů!!!! Jediným hráčem, který odehrál všech třináct zápasů byl Jiří VOBOŘIL. Dvanáct zápasů odehráli Drobný, Remsa, Trejbal, Vrabec. Jedenáct zápasů Gorel, Nožička, Rohlíček, Šefara. Deset zápasů Khelil, Vlášek. Ostatní hráči odehráli od jednoho (Černík, Myška) do devíti zápasů (Malý, Petr) atd. Lze konstatovat, že jsme několikrát nastoupili ne zrovna v optimálním složení, což mělo vliv na sehranost, zastupování atd.  O způsobu bránění vypovídá fakt, a to počet inkasovaných branek, my inkasovali 21branek = Æ 1,62 branky na zápas. Z čeho jsme  ostávali branky? Bylo to např: nedůrazné obsazování protihráčů, nechuť znepříjemnit soupeři převzetí míče, delší držení míče s následnou nepřesnou přihrávkou při rozehrávání útočných akcí, občasná laxnost v obranné činnosti (Nepolisy, Stěžery) v neposlední řadě při touze zvrátit vývoj utkání nedokázání se včas vrátit (inkasování v posledních minutách zápasu – Třebeš, Myštěves, Smiřice). Na bránění a organizaci hry musíme zapracovat. Rozdíl mezi inkasováním v zápasech doma a venku je markantní.
2. Alfou a omegou se ukázalo proměňování brankových příležitostí. V některých zápasech jsme se moc a moc „nadřeli“ na gól. Občas chybělo sportovní štěstí, přesná finální přihrávka a hlavně klid při zakončení. Co nám byla platná místy drtivá převaha, když soupeři bezezbytku dokázali naše každé zaváhání resp. chybu potrestat. O našich třicet branek (Æ 2,31/zápas) se podělilo celkem osm hráčů. Nejlepšími střelci se sedmi zásahy jsou Drobný a Petr (1x z PK), šestkrát se trefil Vobořil, třikrát Gorel a Malý, dvakrát Remsa a jednou Khelil a Trejbal. Lze konstatovat, že nám chybí střelec, který to vezme na sebe.
3. O naší „agresivitě“ nebo „přízni“ rozhodčích vypovídá statistika obdržených ŽK a ČK. Na podzim včetně pohárového utkání jsme obdrželi 32 ŽK (Æ 2,29/zápas), o které se podělilo celkem 13 hráčů. Největším „hříšníkem“ se stal s 11 ŽK Trejbal, druhým v pořadí byl Drobný se 4 ŽK. Většinu ŽK jsme dostali v soubojích 1:1, kdy buď liknavostí, špatnou koordinací pohybu nebo podceněním situace jsme šli do souboje o chloupek pomaleji než soupeř. 7 ŽK bylo zpoplatněno vnitřním řádem (protesty, nesportovní chování, pošťuchování resp. oplácemní).  ČK obdržel Petr (skluz – Třebeš), ve vypjatém zápase byl velmi necitlivě vyloučen rozhodčím Štanclem za stavu, kdy jsme vedli. Domácí tým následně zápas otočil ve svůj prospěch.
SEČTENO A PODTRŽENO
Podzimní bilance 13 8 1 4, při skoré 30 : 21 - 25bodů.
Doma: 6 4 1 1 13 : 3 13bodů Venku: 7 4 0 3 17 : 18 12bodů
z toho:
DOMA
I. poločas 6 1 5 0 2 : 1 8bodů
II.poločas 6 4 1 1 11 : 2 13bodů
CELKEM 6 4 1 1 13 : 3 13bodů
VENKU
I. poločas 7 4 1 2 7 : 7 13bodů
II.poločas 7 2 3 2 10 : 11 9bodů
CELKEM 7 4 0 3 17 : 18 13bodů
Bilance „Doma-Venku“ jsou vzácně vyrovnané, navíc je vidět, že jsme vcelku zvládali i druhé poločasy a to nejen doma, ale i venku.
Dres „A“, jak již bylo řečeno obléklo v mistrovských zápasech celkem 21 hráčů, kteří odehráli různý počet minut s ohledem na zranění, pracovní povinnosti a osobní důvody…
1 170min. – Vobořil 862min. – Nožička 743min. – Vlášek 1 080min. – Trejbal 850min. - Khelil 666min. – Šefara 1 023min. – Vrabec 845min. – Gorel 582min. – Malý 1 001min. – Drobný 784min. – Remsa 450min. – Říha 945min. - Rohlíček 783min. - Petr 394min. – Janďourek
JEŠTĚ NĚCO NA ZÁVĚR
Rád bych poděkoval všem hráčům za přístup a odvedené výkony v jednotlivých zápasech. Samozřejmě, že ne vždy bylo vše ideální. Tréninková účast je poplatná dnešní době (zaměstnání, rodina, školní povinnosti), přesto se vytvořil kolektiv, který tahá za jeden konec a výsledky se  ostavily. Svoji porci práce odvedl i hrající asistent Jirka Vobořil, který přispěl nejen přesnými nahrávkami, ale i přesným zakončením a dobrou duší kolektivu byl Jiří VOBOŘIL, starší ve funkci vedoucího týmu.
Velkou práci odvedl i výbor, když dokázal mužstvo vhodně doplnit hráči, kteří mají vztah k Červeněvsi a chtějí zde hrát. Navíc dokázal pro "podzimní" měsíce operativně zajistit s ohledem na čas tréninkovou plochu.
Dalším motorem byli věrní diváci, kteří navštěvovali v hojném počtu nejen domácí zápasy, ale i zápasy hrané venku. Jenom se přimlouvám zato, aby hráče, když se jim nedaří dokázali povzbudit a ne zatracovat......
 
Zpracoval: Jiří Blecha, trenér